Su Arıtma Cihazı Nasıl Suyu Arıtır - Su Arıtma Cihazı Satış ve Filtre Değişimi | Bravo Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri
Türkiye'nin en kaliteli su arıtma cihazı

Adres

Denizköşkler Mah. E-5 Yan Yol No:53/A Avcılar / İstanbul / TÜRKİYE

İletişim Bilgileri

0537 396 95 78

Email Adresimiz

info@bravosuaritma.com.tr

kurumsal@bravosuaritma.com.tr

Makaleler » » Su Arıtma Cihazı Nasıl Suyu Arıtır

resimKonu
Su arıtma cihazı, şebeke sularının sağlığa zararlı kimyasallardan ve kum, toprak gibi maddelerden arındırılması için kullanılır. Kokusu ve tadı kötü olan çeşme sularının içilebilir hale getirilmesi su arıtma cihazları sayesinde mümkün oluyor.
 

Su Arıtma Cihazlarının Çalışma Prensibi

Su arıtma cihazları ters ozmos dediğimiz prensip ile çalışırlar. Bu prensip; fiziksel, mikrobiyolojik, kimyasal atıklardan suyu ayrıştırmaya ve temiz su üretmeye yardımcı oluyor. İlaç ve gıda sektöründe de bu prensip kullanılıyor. Filtrasyon sisteminin olduğu ters ozmos prensibi sayesinde kaliteli sular üretilebiliyor.

Su Arıtma Aşamaları

Kimyasallardan ve zararlı partiküllerden arındırılan su, içilebilir olduğu kadar farklı alanlarda da kullanılıyor. Suyun tamamen sağlıklı hale gelebilmesi için birden fazla filtre kullanılıyor. Filtrelerin işlevlerinin birbirinden farklı olması, her aşamada suyun daha lezzetli bir hal almasını sağlıyor. İlk aşamada su, ön filtreleme işleminden geçer ve bu aşamada sudaki en büyük partikül ve mikroorganizmalar filtrelenir. Bundan sonraki tüm filtreler kendinden önceki filtreye göre daha küçük partikülleri ayrıştırmak için tasarlanmıştır. 

Ön filtreleme dediğimiz bu aşamada 5 mikron filtreler kullanılıyor. Bu aşamadan sonra su aktif karbon filtreye teslim ediliyor ve burada berraklaşan su kötü tat ve kokudan arındırılıyor. Daha sonra tekrardan 1 mikron filtre dediğimiz aşamadan geçerek içerisindeki 1 mikrona kadar olan mikroorganizmalar atılıyor. Son olarak membran filtrede lezzetini ve kokusun alan su, bakterilerden ayrılarak içilebilir hale geliyor.

Suyun Tatlandırılması

Su arıtma cihazlarının son filtresi olan tatlandırıcı filtreler, suyun yumuşak olmasını sağlıyor. Suyun daha keyifli içilebilmesi için suya güzel lezzet veren tatlandırıcı filtre, olmasa bile su gönül rahatlığıyla tüketilebiliyor. Genel filtrelerin dışında mineral filtreler de bazı su arıtma cihazı firmaları tarafından veya müşterilerin talepleri doğrultusunda kullanılabiliyor. Özellikle küçük çocuklar için suya vitamin ve mineral ekleyerek, vücudun ihtiyacı olan maddeleri sudan almanızı sağlıyor. Çocukların dışında yaşlı ve hamile kadınların da bu filtreyi kullanması öneriliyor.

 

ktif Karbon Filtre

Yabancı maddelerden uzaklaştırılan suyun içinde bulunan kimyasallar arındırılarak klorsuz ve kokusuz su üretilmesini sağlamaktadır. Aktif karbon filtre ile su kötü tat ve kokudan arındırılarak işleme hazır hale gelmektedir. Aktif karbon filtreden sonra su mikro supun filtreye gönderilerek suyun içinde bulunan küçük partiküllerin ayrılması sağlanır.

Membran Filtre

Membran filtre ters ozmoz sisteminin en önemli parçasıdır ve bakterilerde ayrılmış olan suyun içerisinde bulunan zararlı kimyasalları uzaklaştırarak insan sağlığına faydalı suyu tedarik etmek amaçlı kullanılır.

Tatlandırıcı Filtre

Son aşama olan tatlandırıcı filtre özelliği suyun içilebilir kıvama ve yumuşaklığa kavuşması için lezzet ayarı yapmaktadır. Su içme eylemi bu aşamada keyifli bir hal almaktadır. Bu filtrelerin çalışma sistemi ile temiz ve sağlıklı içme suyu üretimi sağlanır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Whatsapp
Hemen Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır